Walorów nawigacji GPS jest zdecydowanie więcej niż jej wad, choć zdrowy rozsądek nakazuje, aby również na te słabsze strony zwrócić uwagę. Nie możemy wszakże zawierzać całkowicie nawet najdroższej i najbardziej zaawansowanej propozycji czołowej marki, bo na pewne kwestie zwyczajnie nie mamy wpływu. Powyższe teksty informowały chociażby o zjawiskach naturalnych i fizycznych, które mogą wpływać ujemnie na pracę nadajników i odbiorników, na których bazuje system GPS. Satelity znajdujące się w dalekim kosmosie, choć amerykańskie i technicznie zaawansowane, również popełniają błędy.

 

Człowiek stworzył GPS i cały czas stara się go udoskonalać. Dlatego powstały dodatkowe stacje naziemne wspierające pracę systemu i pomagające satelitom przesyłać na Ziemię możliwie dokładne informacje. Miliony ludzi używają nawigacji, aby sprawniej poruszać się w zatłoczonych miastach, ale także tam mogą pojawić się kłopoty, bo w gęsto zabudowanym terenie sygnał może być zniekształcany i osłabiany.

 

Jeśli mamy jakoś ogólnie mierzyć zaufanie do poszczególnych typów nawigacji, zdecydowanie polecamy te kupowane jako oddzielne zestawy. Modele fabrycznie montowane w autach wyraźnie odstają od nich pod względem precyzji i zasobów danych. Nim zainwestujemy, warto zapoznać się z testami i rankingami, których sporo w sieci – nie tylko na polskich stronach.

 

 

nawigacja dla blackberry nawigacja