Nic nie jest idealne

Walorów nawigacji GPS jest zdecydowanie więcej niż jej wad, choć zdrowy rozsądek nakazuje, aby również na te słabsze strony zwrócić uwagę. Nie możemy wszakże zawierzać całkowicie nawet najdroższej i najbardziej zaawansowanej propozycji czołowej marki, bo na pewne kwestie zwyczajnie nie mamy wpływu. Powyższe teksty informowały chociażby o zjawiskach naturalnych i fizycznych, które mogą wpływać ujemnie na pracę nadajników i odbiorników, na których bazuje system GPS. Satelity znajdujące się w dalekim kosmosie, choć amerykańskie i technicznie zaawansowane, również popełniają błędy.

 

Człowiek stworzył GPS i cały czas stara się go udoskonalać. Dlatego powstały dodatkowe stacje naziemne wspierające pracę systemu i pomagające satelitom przesyłać na Ziemię możliwie dokładne informacje. Miliony ludzi używają nawigacji, aby sprawniej poruszać się w zatłoczonych miastach, ale także tam mogą pojawić się kłopoty, bo w gęsto zabudowanym terenie sygnał może być zniekształcany i osłabiany.

 

Jeśli mamy jakoś ogólnie mierzyć zaufanie do poszczególnych typów nawigacji, zdecydowanie polecamy te kupowane jako oddzielne zestawy. Modele fabrycznie montowane w autach wyraźnie odstają od nich pod względem precyzji i zasobów danych. Nim zainwestujemy, warto zapoznać się z testami i rankingami, których sporo w sieci – nie tylko na polskich stronach.

 

 

nawigacja dla blackberry nawigacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *